גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין אזרחי

המשפט האזרחי כלכך רחב שאנו פוגשים אותו כמעט בכל פעולה ביום יום שלנו. בין אם בכריתת חוזים וסכסוכים כספיים ועד לרכישת נכס. מדובר בתחום אשר כולל מערכות דינים רבות וחוקים שמסדירים את התנהלותם היום יומית של תאגידים, אנשים פרטיים וגופים ציבוריים. לכן, לאלו מכם שאינם משפטנים, הנה כמה דברים שכדאי להכיר.

משפט אזרחי

המשפט האזרחי כאמור, הוא מערכת של חוקים ותקנות שנועדו להסדיר את התנהלותם של אנשים ותאגידים בנושאים חוזיים, פיננסיים, אישיים ומשפחתיים. תחומים אלו, מטרתם להגן על זכויותיו של הפרט, להסדירן ולהגן על הצדדים בכל התקשרות משפטית. כמו כן, נוגע המשפט האזרחי גם בתחומי המשפחה בין היתר בהליכי צוואה וירושה.

תחומי המשפט האזרחי

המשפט האזרחי מאגד בתחומו מגוון נושאים ביניהם ניתן למצוא:

  • דיני משפחה – אשר מסדירים את תחומי הנישואין, הגירושין, הסכמי משמורת, הסכמי מזונות, עריכת צוואות, ירושות ומעמד אישי.
  • דיני מיסים – אשר מסדירים תשלומי מס למדינה, פטורים ממס, פתיחה וסגירה של עסקים וכן עמידה בחובות המס של אנשים ותאגידים.
  • דיני חוזים – מסדירים את היחסים החוזיים לרבות כריתת חוזים, תביעות חוזיות, ביטול חוזים, פרשנות חוזים וכל אלמנט שנוגע לכריתת חוזים והסכמים.
  • דיני נזיקין – אשר מסדירים כל גרימת נזק לאדם או רכוש לרבות תאונות דרכים, רשלנות רפואית, ביטוחים ועוולות נזיקיות נוספות.
משפט אזרחי
  • דיני ביטוח – מסדירים את היחסים החוזיים בין חברות הביטוח למבוטחים בכל ענפי הביטוח לרבות ביטוחי חבויות, רכוש, בראות וחיים.
  • דיני בנקאות – אשר מסדיר את היחסים הפיננסיים בין אנשים ותאגידים לרבות התנהלותם של בנקים וגופים פיננסיים שונים והתנהלותם של נכסים פיננסים.
  • דיני מקרקעין – אשר מסדירים את תחום הנדל”ן לרבות רכישה ומכירה של נכסים, שינוי ייעוד בנייה והסכמי חכירה לטווח ארוך.

מה תפקידו של עורך דין אזרחי?

 לעורך הדין אזרחי מספר תפקידים וזאת בהתאם לתחום בו הוא מתמחה והשירות המבוקש. בין תפקידיו של עורך הדין, הוא מייצג בבתי המשפט השונים במגוון הליכים החל מתביעות ביטוח ועד לסכסוכי חוזים מורכבים בין תאגידים וזאת בהתאם לתחום התמחותו. כמו כן, הוא ממונה על עריכה וניסוח מסמכים משפטיים וכן ביצוע פעולות משפטיות במידה והוסמך כמיופה כוחו של האדם אותו הוא מייצג.

התמחויות המשרד

יצוג בהליכים אזרחיים – ליטיגציה אזרחית, היא הלב הפועם של ההליכים האזרחיים. הליכים אלו נוגעים לכלל תחומי המשפט האזרחי החל מדיני משפחה וירושה ועד לסכסוכי מקרקעין מורכבים. על אף שסדרי המשפט האזרחי אחידים לכלל התחומים, נדרשת בקיאות בדין הקיים ביחס לסוגייה בין אם מדובר בסכסוך עבודה ובין אם באכיפת חוזה עסקי.

תביעות כספיותתביעות כספיות הן תביעות לאכיפה, פיצוי או קבלת החזר כספי. לרוב, תביעות כספיות נוגעות לסכסוכים, אולם הן יכולות לגעת במגוון רב של מקרים ולכן, רצוי לבחור בעורך דין אזרחי שבקיא בהליכים אלו. בין התביעות הכספיות הנפוצות ניתן למצוא תביעה לאכיפת הסכם, תביעת פיצויים ממעסיק, תביעת עיקול זמני והליכים נוספים.

עריכת חוזים – ניהול משא ומתן, ניסוח והגשת תביעה לאכיפת חוזים הם חלק מהעולם האזרחי. תחום החוזים נמצא בכל מקום ולמרות שעריכה וכריתה של חוזה לא מחייבת הגעה לבית משפט או חתימת שופט, תביעות לאכיפת חוזה וסכסוכים חוזיים הם דבר נפוץ.

תביעות ביטוח, נזקין וביטוח לאומי– משרדנו בניהול תביעות ביטוח ונזיקין מורכבות, המתנהלות בבתי המשפט, בבוררויות ומול המוסד לביטוח לאומי, הדרושות מומחיות ומיומנות רבה לרבות תביעות נזקי גוף (תאונות עבודה ותאונות דרכים), נזקי רכוש, רשלנות רפואית, אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי ותביעות בגין הטרדה מינית.

צוואה וירושה – צוואות וירושות הן חלק מדיני המשפחה וכוללות היבטים בירוקרטיים רבים. הליכים אלו אינם נוגעים רק למימוש הצוואה לאחר פטירתו של אדם אהוב אלא גם במעטפת המשפטית של ניסוח הצוואה והסדרי ירושה. משרדנו הוא בעל ותק רב בטיפול בסכסוכי ירושה, ערעור על צוואות והליכים נוספים.

נדל”ן – משרדנו מלווה עסקאות מקרקעין, בהן בדיקות מקדמיות, תכנון מס וכריתת הסכמי מכר מזה שני עשורים. במסגרת עסקאות מכר וקנייה מלווה עורך הדין את הקונים או המוכרים החל משלב איתור העסקה ועד להעברת הזכויות בטאבו.

יישוב סכסוכים – סכסוכים אזרחיים הוא תחום רחב אשר נוגע לייצוג בערכאות משפטיות של כל אחד מהצדדים לסכסוך. אולם מאחר והליכים שנוגעים לסכסוכים עסקיים ואישיים עשויים לקחת שנים רבות, מציעים בתי המשפט היום פשרה וחלופות דוגמת גישור ובוררות.

מדוע לפנות אלינו

מחפשים עורך דין אזרחי? משרדנו הוא בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום האזרחי בהתמחות בדיני קניין, תכנון ובנייה, עבודה, מיסים, נזיקין וביטוח ונוספים. לצד זאת, מעניק המשרד מעטפת משפטית שכוללת ייעוץ מקצועי של רואי חשבון, יועצי מס ומומחי נדל”ן. בשני העשורים האחרונים, ייצגנו בהצלחה רבה מגוון לקוחות פרטיים ומסחריים בסוגיות משפטיות רבות בתחום האזרחי .

אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם צוות עורכי הדין השלנו הנוגעת להליכים אזרחיים, אכיפת הסכמים, או ליווי תהליך קניית דירה או מכירתה ונשמח לעמוד לרשותכם עם הניסיון שלנו

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

Call Now Button דילוג לתוכן