גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין מסחרי

המשפט המסחרי הוא תחום-נישה בתוך המשפט האזרחי, כאשר זה מתמקד בהתנהלות עסקית ובסוגיות משפטיות בעולם המסחר והעסקים, ונוגע בתחומי עיסוק רחבים דוגמת: דיני חוזים, דיני חברות, דיני מסחר, ניירות ערך, חוזי התקשרות ויחסי עובד מעביד, בנקאות ואשראי ונוספים.

עורך דין מסחרי מלווה עסקים, תאגידים וחברות בפעילות השוטפת, תוך מתן שירותי ניסוח חוזים, ייצוג במשא ומתן, ייעוץ משפטי שוטף הנוגע להתנהלות הארגון, תהליך קבלת ההחלטות, התקשרויות והסכמים, זכויות עובדים, כמו גם ניהול סכסוכים עסקיים, ייעוץ, גישור וייצוג משפטי.

תחומי עיסוק של עורך דין מסחרי

דיני תאגידים

תאגיד הוא גוף עסקי אשר זוכה למעמד משפטי עצמאי, נפרד מבעליו, וככזה הוא נדרש לעמידה במערך זכויות וחובות עצמאי כמוגדר בחוק, הן בהיבט של התקשרויות עסקיות וניהול פיננסי, והן בהיבט של חבות המס. התאגיד המוכר ביותר בישראל היום הוא חברה בע”מ, המוכרת כישות משפטית מכורח סעיף 4 לחוק החברות. עורך דין מסחרי מסייע לחברות ולתאגידים אחרים בהתמודדות עם קונפליקטים הנולדים מכוח המעמד המשפטי הייחודי ויוצרים לעתים ניגוד אינטרסים, דוגמת התנהלות של בעלי המניות אל מול מנהלי החברה בפועל ואל מול נושים ובאי חוב חיצוניים.

 

תביעה מסחרית

עורך דין מסחרי מלווה חברות ותאגידים בזמן ההקמה והרישום, הפעילות השוטפת ובמעמד הפירוק: פרק רחב ומסועף העוסק בזכות ובכלים העומדים לרשות חברה המבקשת להפסיק את פעילותה, מרצון או בשל הליכי פירוק וחדלות פירעון.

דיני חוזים

דיני חוזים הוא פרק חשוב בענף המשפט האזרחי והמסחרי, הנשען על מערך של הוראות החוק, הלכות ופסיקות אשר מהווים את הבסיס עליו יישען בית המשפט בעת פתרון סכסוכים עסקיים, הנשענים על חוזה בכתב או בעל פה. תחום דיני חוזים מגדיר החל מן היסוד מהו חוזה מחייב, התנהלות של מי מהצדדים אשר תיחשב והפרה של החוזה ומשמעות של הפרה כזאת, התייחסות לשאלות של כוונה תחילה לצד תום לב, השפעת החוזה על יחסי הגומלין בין הצדדים ומשקלו בעת שמתקיים רצון לביטול החוזה.

עורך דין חוזים הוא עורך דין מסחרי אשר מתמחה בדיני חוזים, ומהווה נכס ללקוחותיו כבר בשלב תכנון וניסוח החוזה, בזכות הידע והמקצועיות שיסייעו לצפות תרחישים ומהמורות ולהגן על לקוחותיו באמצעות חוזה חזק ומחייב המשרת את האינטרסים העסקיים שלהם, והן במקרה של סכסוך עסקי, בהם פרשנות כזו או אחרת וניתוח כלל תנאי החוזה והכתוב בו- עשויים להטות את הכף.

קניין רוחני וזכויות יוצרים

תחום הקניינות הרוחנית וזכויות היוצרים זוכה למעמד ולחקיקה, אשר נועדו להגן על יוצר של תוצר שאנו גשמי או חומרי, לשמור על זכויותיו ולהגדיר את בעלותו על הנכס הרוחני, כמו גם את הזכות הבלעדית לעשיית רווח באמצעותו. המונחים הללו אינם מתייחסים רק ליצירות אומנות וספרות, אם כי כוללים מגוון רעיונות, יוזמות ופיתוחים, החל מפיתוחים טכנולוגיים, שמות מסחריים, סימני מסחר, עיצובים, לוגו ומוניטין עסקי. עורך דין מסחרי העוסק בזכויות יוצרים וקניין רוחני ידע ללוות את הלקוח כבר משלבי הפיתוח, תוך היכרות מעמיקה עם הכלים לרישום, תיעוד והיכולת להוכיח את זכות הקניין הרוחני, כמו גם במקרה של פגיעה בזכויות, באמצעות ייצוג והיכולת לתרגם את הפגיעה לכדי פיצוי כספי.

שירותיו של עו"ד מסחרי

  • ייצוג וייעוץ משפטי לחברות ועסקים– ייעוץ מוקדם שנועד להבטיח התנהלות כחוק, להגן על הארגון מפני תביעות שיביאו לעלויות מיותרות ופגיעה במוניטין, ייצוג משפטי במקרה של תביעות וסכסוכים בהליכי גישור, משא ומתן ובפני בית המשפט.
  • רגולציה– שימור וקיום הפעילות העסקית בהתאם לעקרונות הרגולציה והשוק החופשי, התנהלות אל מול גופים רגולטוריים והגנה על הארגון.
  • חוזים והסכמים– ניסוח חוזים והסכמים אל מול ספקים, לקוחות, עובדים או כל גורם אחר. בחינת חוזים קיימים, ניהול שינויים בארגון בהתאם להסכמים וחוזים.
    פירוק חברות- פירוק חברות מרצון, פירוק חברות במעמד חדלות פירעון, פירוק לבקשת נושים.
  • ליטיגציה– ייצוג בבית המשפט בתיקים הנוגעים באלמנטים מסחריים דוגמת היתרי בנייה, מסחר בינלאומי, מסחר והפצה ואחרים.
  • רכישות ומיזוגים– ייעוץ משפטי, ניסוח חוזים וליווי בהליכי השתלטות ועסקאות מיזוג, העברות שליטה ושינויים מבניים ביחידות העסקיות.
    עסקאות מול חברות בינלאומיות- התנהלות אל מול חברות בינלאומיות תוך היכרות עם מערך החוקים, המיסוי ונדבכים נוספים אשר רלוונטיים להתנהלות.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מתמחה בעריכת חוזים מסחריים ובמשפט המסחרי, בעל ניסיון רב שנים בליווי וייצוג של כל סוגי התאגידים, בדגש על דיני חברות, וניהול האינטרסים של לקוחותינו על הצד הטוב ביותר.

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

Call Now Button דילוג לתוכן