גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין נדל"ן מסחרי

עורך דין נדל”ן מסחרי מלווה אותך בעסקאות נדל”ן מסחרי – מורכבות, המתנהלות במקרים רבים בין חברות/ארגונים/שותפויות, המחייבות ניהול קפדני, תכנון מיטבי של מיסוי ובחינת רישומים וזכויות.

עסקאות נדל”ן מסחרי עשויות לכלול מכירה או רכישה של נכס מסחרי דוגמת חנות, משרד, בית מלאכה ותעשייה, מחסנים לוגיסטיים, מתחם לימודים והדרכה, אולם תצוגה ואפשרויות רבות נוספות.

תוכן עניינים

עסקאות נדל”ן מסחרי נוספות עשויות להיות השכרה של נכס עסקי, חכירה, העברת זכויות חלקיות או מלאות, העברת זכויות במסגרת הקמה או פירוק של שותפות עסקית, שינוי ייעוד של נכס ונסיבות מורכבות אחרות. 

עורך דין נדלן מסחרי נדרש לידע נרחב, ניסיון ומקצועיות, הן בענף הנדל”ן והן בחוק החברות, בחובות רישוי החלות על עסקים ובמיסוי עסקי, לניהול המורכבויות העסקיות הרבות הטמונות בעסקאות מסוג זה. תפקידו של עורך דין מקרקעין ונדל”ן המתמחה בנדל”ן מסחרי הוא להגן באופן מוחלט ומעוגן בחוזים ואסמכתאות, על האינטרסים של לקוחותיו במעמד מימוש העסקה ולטווח הרחוק.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם או צרו קשר בטלפון 072-3975310

עו"ד אייל פאר במעמד חתימה הסכם

חשוב להכיר - הסיכונים הטמונים בעסקאות נדל"ן מסחרי

ככלל, עסקאות נדל”ן הן עסקאות בשווי כספי גבוה והעלות משמעויות מכריעות המצריכות ניהול וליווי מקצועי והגנה משפטית על כל אחד מן הצדדים בעסקה. בשל המורכבויות הנוספות הטמונות בעסקאות נדל”ן מסחרי, חשוב להכיר את מאפייני הסיכון הייחודיים וכן את היקף הסיכונים אשר מטבע הדברים גבוה יותר.

בין הסיכונים הקיימים בעסקאות נדל”ן מסחרי:

 • ביצוע בדיקת נאותות לא מלאה ו/או שאינה מספקת– בדיקת נאותות היא בדיקה שמבצע צד בעסקה המתוכננת, בטרם התחייבותו אליה. מטרת הבדיקה היא לקבל מידע רב ככל הניתן בכל הנוגע לנכס, לזכויות הרישום, למגבלות ואפשרויות החלות עליו וכן לגבי הצד השני בעסקה, במטרה לאמוד יכולת פיננסית, התנהלות בתום לב וכוונות, ולהבטיח כי הממצאים תואמים את הגילוי הנאות כפי שהוצג, לבחינת והערכת כדאיות העסקה. התקדמות בעסקה ללא ביצוע בדיקת נאותות יסודית ומקצועית עשויה להוביל להתחייבות לעסקה הטומנת בחובה הוצאות לא צפויות, מגבלות רישום, תביעות והפסדים.
 • מחלוקות חוזיות– ניהול משא ומתן ועריכת חוזים בעסקאות נדל”ן מסחרי דורשים ידע נרחב והיכרות עם כלל הסיכונים והמשמעויות, תשומת לב לפרטים ודיוק בניסוח, שנועדו לעגן בצורה מיטבית וללא חורים וסעיפים נתונים לפרשנות, את ההסכמות שבין הצדדים ואת האינטרסים של הלקוח המיוצג- בהתאם לדרישות החוק.
 • תקנות וחבויות עסקיות– עסקים וארגונים פועלים תחת מערך של חוקים ותקנות, הנוגעים למכלול תחומים, החל מפעילות העסק, חבויות סביבתיות (רעש, זיהומים, מפגעי תברואה וריח) וכלה בחבויות פיננסיות. תקנות אלו כוללות גם התייחסות למאפייני הנדל”ן המסחרי, וניהול העסקה תוך מודעות ועמידה בכלל התקנות והחבויות מגנה על המיוצג מפני קנסות, מגבלות והשלכות נוספות.

מתי כדאי לפנות לעורך דין נדל"ן מסחרי

הפניה לעורך דין אשר עוסק בנדל”ן מסחרי יכולה להתבצע בכל שלב של העסקה, ככלי להתמודד עם מחלוקות, בבקשה לניסוח החוזה לאחר הליך משא ומתן והגעה להסכמות, במקרה של מחלוקת מהותית וסיכון בשלבים מתקדמים בעסקה, או אף אחרי חתימת החוזה לצרכי סיוע ברישום והעברת הזכויות ובמיסוי. יחד עם זאת, על מנת להימנע ממחלוקות וסיבוכים מבעוד מועד, הדרך הנכונה היא להתקשר עם עורך דין נדל”ן מסחרי כבר בשלבים הראשוניים לעסקה, עם קבלת ההחלטה על היתכנות העסקה.

ליווי של עורך דין נדל”ן ומקרקעין מיומן בתום הנדל”ן המסחרי בשלבי זה, יבטיח ניהול מיטבי וביצוע כלל ההליכים והפעולות הנדרשים להגנה על המיוצג, לקידום מהיר ויעיל של העסקה, לזיהוי סיכונים וניהולם ולמעטפת הגנה מיטבית.

בין הפעולות להן אחראי עורך הדין בעסקאות נדל”ן מסחרי:

 • בדיקת נאותות מקיפה- בדיקת הנכס, רישום הזכויות, הערות אזהרה, חבויות ומשכון, בטחונות.
 • ייעוץ והכוונה– ייעוץ אישי למיוצגים במטרה לבנות את העסקה וליישם אותה תוך מיצוי אפשרויות חוקיות, וקבלת החלטות מקצועיות בעלות משמעות פיננסית: רישום ומעמד כחברה/שותפות, הערכות שווי משתנות בהתאם למאפיינים, יצירת מערך הגנות ארוכות טווח בעסקאות השכרת נכס מסחרי.
 • ליווי הליך המשא ומתן ומיצוי תנאים אופטימליים.
 • עריכת הסכם/חוזה תוך עיגון הגנות ובטחונות: קביעת שווי העסקה והתמורות, אופן המימוש, מועדי תשלום, מועדי קבלת הנכס ופינוי, אופי השימוש בנכס, התנהלות וחבויות במקרה של הפרות.
 • בחינת תחשיבי וחבויות מס, מיצוי הקלות והטבות מס והדרת מיסוי נדל”ן כחוק.
 • ייצוג בבית המשפט במקרה הצורך– ניהול מחלוקות, תביעות והדנה משפטית.

אל תתפשרו - עורך דין נדל"ן מסחרי מנוסה ישמור על האינטרסים שלכם

לאור הסיכונים הרבים והמורכבויות הייחודיות הטמונות בעסקאות נדל”ן מסחרי, קיימת חשיבות מכרעת בפניה לעורך דין מיומן ובעל ניסיון בתחום הנדל”ן המסחרי. גם חברות וארגונים המחזיקים בעורכי דין כחלק ממערך כח האדם השוטף, מבינים את חשיבות המיומנות והמקצועיות הייחודית, ואת המשמעויות הכלכליות והאחרות העשויות להתלוות לעסקה המתנהלת באופן לקוי או רשלני.

בין היתרונות שבפניה לעורך דין נדל”ן מסחרי מנוסה:

 1. בחינת הכדאיות על פי כלל הנתונים לאחר שנבחנו בקפדנות בדיקת נאותות ובחקירות רלוונטיות, וקבלת תמונת מצב שקופה ומלאה לעסקה בטרם ההתחייבות.
 2. מזעור סיכונים וניהולם, תוך מודעות לכלל הסיכונים והתרחישים.
 3. ניהול משא ומתן מקצועי למיצוי תנאי עסקה מיטביים.
 4. חוזה העומד בדרישות החוק, ללא פרצות תוך הטמעת סעיפים ברורים שאינם פתוחים לפרשנות, להגנה על האינטרסים של המיוצגים.
 5. תכנון מס תוך ניצול זכאויות בחוק להקלות ולהטבות מיסוי.
 6. רישום זכויות אל מול הרשויות להבטחת הזכויות והבעלות ללא עוררין.
 7. ייעוץ וליווי אישי וניהול מקצועי של סוגיות ותרחישים אפשריים בידי גורם מקצועי.
 8. קידום העסקה ביעילות ובמהירות ללא סחבת בירוקרטית.
 9. חיסכון כלכלי ארוך טווח בזכות מיצוי התנאים בעסקה, בתחשיבי המס ועקיפת הסיכונים הכלכליים.

עורך הדין אייל פאר, עורך דין מוביל בענף הנדל”ן, המביא ניסיון רב והתמחות בתחום הנדל”ן המסחרי, מלווה ומייצג נאמנה לקוחות רבים לאורך שנים ארוכות, ומסייע בקידום ובניהול עסקאות נדל”ן מסחרי מורכבות, במיומנות ובמקצועיות שאין שניה לה, ותוך מתן יחס אישי, נגישות וזמינות לכל לקוח, לאורך כל שלבי התהליך ולאחריו.

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

עו"ד אייל פאר
עו"ד אייל פאר

המידע נכתב על ידי עורך דין אייל פאר. בעל תואר ראשון במשפטים (מצטיין) ובמינהל עסקים התמחות במימון של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו הרבים מחלקה משפטית ייחודית בתחום המקרקעין והנדל”ן המעניקה מגוון שירותים מקצועיים, מלווה רוכשים ומוכרים של דירות ונכסים, תוך ליווי אישי וייצוג אל מול כל גורם, פרטי ומוסדי, כנדרש בתהליך, מתחילת הדרך ועד לסיומה.

Call Now Button דילוג לתוכן