גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין נדל"ן בחיפה ואזור הצפון

עורך דין נדל”ן בחיפה ובצפון, מספק שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי ללקוחות המשרד, למגוון צרכים ולכל סוגי עסקאות הנדל”ן. השירות ניתן לקבלנים, יזמים, חברות בניה, רשויות מקומיות, עסקים וללקוחות המגזר הפרטי, וכולל מעטפת שירותים נרחבת ומותאמת לצרכי כל לקוח, בסטנדרטים מקצועיים גבוהים במיוחד ותוך הגנה על האינטרסים של הלקוח, בשקיפות מלאה ותוך שליטה בנבכי החוק והפסיקה והיכרות עם כלל הרשויות והמוסדות הרלוונטיים.

עורך דין מקרקעין בצפון

עורך דין מקרקעין הוא עורך דין מוסמך העוסק בדין האזרחי-מסחרי, בדגש על עסקאות נדל”ן מסוגים שונים. ענף הנדל”ן הוא ענף מורכב, ועסקאות נדל”ן מחייבות עריכת חוזה/הסכם מכר כתוב ומפורט, המפרט בהרחבה את פרטי המקרקעין, הבעלות, העברת הזכויות במקרקעין והתמורה.
בתחום הנדל”ן ניתן למצוא עסקאות מכר של דירות ונכסים עסקיים, כמו גם עסקאות מורכבות הכוללות בניה משותפת על קרקע בבעלות של מספר בעלי זכויות, חלוקת קרקעות, פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, תוספות בניה ופינוי בינוי, רכישת קרקעות בתהליכי הפשרה, עסקאות חכירה ועוד. הצרכים המשפטיים הנדרשים לכל עסקה שונים זה מזה, ובביצוע עסקות כאלה בצפון ובחיפה נדרש עורך דין מקרקעין בחיפה אשר מביא את הידע והמקצועיות הן בסוג העסקה האמור והמורכבויות הטמונות בה, והן בהיכרות עם הרשויות המקומיות והמוסדות הרלוונטיים לטיפול בבירוקרטיה הנדרשת.

תמונה להמחשה של עורך דין מקרקעין

עורך דין איל פאר הוא עורך דין מקרקעין בצפון, אשר מוביל את מחלקת הנדל”ן המקצועית והעניפה במשרד גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מחלקת שירותים משפטיים בתחום הנדל”ן אשר מספקת שירותים מקצועיים ומקיפים במגוון תחומים בענף.

בין שירותי המשרד בתחום הנדל"ן והמקרקעין:

התחדשות עירונית- ליווי יזמים וקבלנים וייצוג דיירים בתכנון ויישום עסקאות התחדשות עירונית: תמ”א 38/2, פינוי בינוי, שימור מבנים. העיר חיפה כוללת שכונות וותיקות רבות בהן מבני מגורים משותפים אשר עומדים בתבחינים לצורך התחדשות עירונית, ויזמים רבים פועלים בעיר במטרה להביא לחידוש המבנים הללו וקבלת זכויות הבניה המורחבות על הקרקע המצויה בבעלות הדיירים. ייצוג וליווי משפטי מקצועי הוא הכרחי לקידום הפרויקט, למיצוי הזכויות ולהגנה על האינטרסים של בעלי הנכסים, בכל שלבי הפרויקט.

ליווי מכירה וקניית דירה- מכירה או קניית דירה מקבלן או מיד שניה, בחינת מסמכים ורישומים, זכויות מכירה ומגבלות, הערות אזהרה, ניהול משא ומתן, עריכת חוזה והתייחסות לסעיפים, הסדרת מועדי תשלום וסילוקין ורישום הנכס בטאבו.

מיסוי מקרקעין ותכנון מס- ליווי רוכשי דירות ומוכרים בתכנון נכון של העסקה, היכרות עם חבויות המס ושיקוף משמעות המיסוי וסכומי החבות ללקוח כחלק מתכנון והבנת כדאיות העסקה. בחינת אפשרויות וזכאות להקלות מס ועד לפטור מלא ממס שבח/מס רכישה ומיצוי זכויות המיוצגים בהפחתת המס כחוק, ייצוג הלקוח אל מול רשויות המס.

עריכת חוזים

כתיבה ועריכת חוזי מכר ורכישה של נכסי נדל”ן, חוזי חכירה, חוזים להשכרת נכסים: דירות, יחידות מגורים, חנויות ומשרדים, מתחמים עסקיים. עריכת חוזים מקיפים הכוללים התייחסות רחבה ומבוססת על ניסיון והיכרות עם סוגיות שעשויות להתרחש במסגרת עסקאות בענף הנדל”ן, יצירת מעטפת משפטית המגנה על זכויות והאינטרסים של מיוצגי המשרד על הצד הטוב ביותר, תוך שמירה על הוגנות ויישום העסקה במסגרת החוק.

הסכמי קומבינציה

ליווי, ייעוץ ועריכת הסכמי קומבינציה, הסכמי מכר מורכבים בהם בעל הזכויות בקרקע מעביר את הזכויות בגין חלק מן הקרקע אשר מצויה בבעלותו ליזם בתחום הבנייה, וזאת בתמורה לזכויות ובעלות על חלק מיחידות הדיור/יחידות מסחר אשר צפויות לקום על הקרקע. עסקאות אלו מורכבות במיוחד מאחר ובעל הקרקע מעביר את התמורה- הבעלות על הזכויות בחלק מן הקרקע ליזם, כאשר התמורה הצפויה להתקבל היא תמורה עתידית ומותנית בשלל גורמים, ואף טומנת בחובה סיכונים. ניהול העסקה בליווי של עורך דין מומחה ומקצועי אשר מכיר את תחום עסקאות הקומבינציה על בוריין יסייע בצמצום הסיכונים הללו והגברת כדאיות העסקה, כמו גם מעקב וליווי לאורך ההליך להבטחת מימוש העסקה ומיצוי התמורות.

ליווי, ייצוג וטיפול מול הרשויות

עסקאות נדל”ן מכל סוג, בין אם עסקאות מכר ורכישה פשוטות ובין אם עסקאות בינוי, חלוקת קרקעות ועסקאות מורכבות אחרות, דורשות מלבד הסכמות וגיבוי חוזי בין הצדדים האמורים, גם התנהלות אל מול רשויות ומוסדות ממשלתיים וציבוריים, בנקים וגורמי מימון, אשראי ופיננסיים, וועדות ובעלי סמכויות לצרכי היתרים נדרשים ואחרים. משרדנו מעמיד לטובת לקוחות ומיוצגים בכל סוגי העסקאות עורך דין מקרקעין בצפון המביא ידע, ניסיון והיכרות עם כלל הגורמים הללו, אשר מכוון, מלווה ומייצג את הלקוחות אל מול כלל הגורמים האמורים, לקידום, רישום ויישום העסקה ללא עיכובים יקרים ומיותרים.

בשונה מעסקאות והסכמות המתקיימות בין צדדים במגוון תחומים אחרים, אשר עשויות להיות מוכרות ולקבל תוקף משפטי בנסיבות שונות גם ללא עריכת חוזה כתוב, המחוקק מכיר בחשיבותן, מורכבותן וערכן של עסקאות נדל”ן, ומגדיר חובה חוקית לעריכת הסכמים כתובים ומפורטים. מרבית המעורבים בעסקאות נדל”ן עושים זאת 1-3 פעמים לאורך חייהם, לצרכי רכישה/מכירה של נכס פרטי, ואינם מעורים בדקויות אשר עשויות להשפיע על כדאיות העסקה, העברת הבעלות והרישום, ואף להביא להפסד כלכלי ולאובדן משמעותי.

התחדשות עירונית

עסקאות התחדשות עירונית כמו פינוי בינוי ותמ”א 38 הן עסקאות מורכבות הדורשות שיתוף פעולה בין מספר רב של גורמים, ביניהם בעלי הנכסים, הרשות המקומית והיזם.כל אחד מהגורמים הללו מציג אינטרסים שונים, אשר עלולים להוביל למחלוקות וסכסוכים. לכן, חשוב לקבל ייצוג וליווי משפטי לאורך כל ההליך, על מנת למצות את האינטרסים ולשמור על הזכויות של כל הצדדים. 

מיסוי מקרקעין

מיסי מקרקעין כמו מס שבח, מס רכישה ועוד אשר מוטלים על עסקאות מקרקעין, כגון רכישה, מכירה, חכירה וכן הלאה. ניהול נכון של חבות המס במקרקעין יכול לחסוך כסף רב. חשוב להכיר את חוקי המיסוי ולהיעזר בעורך דין נדל”ן המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין. עורך הדין יכול לסייע בבחירת מסלול מיסוי נכון, לנהל את התשלומים למס הכנסה ולהבטיח עמידה בחוק.

עורך דין איל פאר, שותף במשרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, עורך דין מקרקעין ומומחה מוביל בתחום הנדל”ן, מוביל ומנהל את מחלקת הנדל”ן במשרד, ומביא ניסיון רב שנים, ידע נרחב והיכרות מעמיקה עם מגוון תחומים בענף, ומספק ללקוחות המשרד מענה מקצועי בסטנדרטים גבוהים במיוחד, לצד נגישות, יחס אישי ומעטפת שירותים מקיפה לכל צורך.

תוכן עניינים

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

עו"ד אייל פאר
עו"ד אייל פאר

המידע נכתב על ידי עורך דין אייל פאר. בעל תואר ראשון במשפטים (מצטיין) ובמינהל עסקים התמחות במימון של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו הרבים מחלקה משפטית ייחודית בתחום המקרקעין והנדל”ן המעניקה מגוון שירותים מקצועיים, מלווה רוכשים ומוכרים של דירות ונכסים, תוך ליווי אישי וייצוג אל מול כל גורם, פרטי ומוסדי, כנדרש בתהליך, מתחילת הדרך ועד לסיומה.

מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן