גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין מקרקעין בקריות

עורך דין איל פאר הוא עורך דין מקרקעין בקריות, בחיפה ובאזור, אשר מספק שירותים משפטיים נרחבים, ומביא ניסיון רב שנים בליווי, ייצוג ועריכת חוזי נדל”ן במגוון תחומים. עורך דין פאר מלווה את לקוחות המשרד מתחילת הדרך, בבדיקת היתכנות וכדאיות של עסקאות נדל”ן מתוכננות, ביצוע בדיקות מקדימות בנוגע לרישומי הנכס/המעורבים בעסקה, ניהול משא ומתן והגעה להסכמות עקרוניות, כתיבה ועריכת חוזים, תכנון מס, ייצוג ורישום מול רשויות ושירותים רבים נוספים.

עורך דין מקרקעין בקריות- אזור פעילות

אזור הקריות הוא למעשה רצף של ערים המצויות מצפונה של העיר חיפה, אשר כל אחת מהן היא רשות מוניציפלית עצמאית, אולם בשל הקרבה והרצף הגאוגרפי, כמו גם בשל המאפיינים הדומים, מוכרות כאזור המאגד נותני שירותים בתחומי המסחר, הפנאי והשירותים תחת מטריה אחת.
אזור הקריות כולל את קריית אתא, קריית מוצקין, קריית ביאליק, קריית ים וקריית חיים (אשר סופחה לעיר חיפה כשכונה עצמאית). הערים קריית שמונה הצפונית וקריית ארבע הדרומית, למרות שמותיהן המטעים, אינן משויכות לאזור הקריות.

תמונה להמחשה של עורך דין נדל"ן

בבחירה של עורך דין בתחום הנדל”ן קיימת חשיבות גדולה בבחירת עורך דין אשר מכיר את מאפייני העיר, הוועדות המקומיות לתכנון ובניה ומדיניות הרשות, ועל כן חשוב לעבוד עם עורך דין מקרקעין בקריות, אשר עיקר פעילותו ועבודתו מתמקדת באזור זה.

עסקאות נדל"ן בקריות - מתי נדרש שירותו של עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין, או עורך דין נדל”ן, הוא הגורם המקצועי המוסמך ללוות עסקות נדל”ן מסוגים שונים, תוך ייצוג ההיבט המשפטי והחוק, לצורך הגנה על האינטרסים של מיוצגיו במסגרת העסקה. עורך דין מקרקעין הוא עורך דין אזרחי, המביא ידע ושליטה בדיני חוזים, דיני נדל”ן, חוקי הבנייה, תקנות והיתרים, מיסוי נדל”ן, רישום ורשויות ועוד. מומלץ להתייעץ עם עורך דין בכל מעורבות וקידום של עסקת נדל”ן, וכן להקפיד על ייצוג של עורך דין נפרד לכל צד בעסקה, וזאת על מנת להבטיח כי הידע והניסיון של עורך הדין האמור ישמש לטובת ייצוג האינטרסים שלכם בעסקה, ולא באמצעות ייצוג משותף. 

גם ברכישת דירה מקבלן בה הרוכשים נדרשים לשלם על שירותי עורך הדין המלווה את העסקה ונשכר על ידי הקבלן, חשוב לזכור כי תפקידו של עורך הדין המלווה הוא לייצג את האינטרסים של הקבלן ולסייע בפעולות בירוקרטיות ורישום הנוגעות לרוכשים. רק ייצוג עצמאי של עורך דין מקרקעין מוביל בתחומו ובעל ידע וניסיון בתחום הנדרש- יבטיח ייצוג מלא, שיקוף והגנה על הלקוח המיוצג, ללא מחויבות לכל גורם אחר מלבד החוק.

מחלקת הנדל"ן - משרד עורכי דין ונוטריון - גפני, אבוקרט, פאר & איימצ'ט

עורך הדין איל פאר ומחלקת הנדל”ן של המשרד, מספקים מעטפת שירותים נרחבת בתחום הנדל”ן, לרבות ליווי וייצוג בעסקאות מורכבות, הדורשות התמחות ייעודית והיכרות מעמיקה עם הנושא. בין סוגי העסקאות ותחומי הפעילות שמלווה צוות המשרד המקצועי:

עסקאות מכר- קניה/מכירת דירה

עסקאות מכר- קניה/מכירת דירה- ליווי וייצוג של מוכרי דירות ורוכשי דירות, מבעלות פרטית ויד שניה, תוך מתן שירותים נרחבים ומלאים לרוכשים או למוכרים, ביצוע בדיקות רקע הנוגעות לנכס ולצד השני (בעלות, רישום, הערות אזהרה, יכולת כלכלית לעמידה במחויבות), ביצוע בדיקות מול רשויות וגורמים חיצוניים, מכירת דירות שהתקבלו בירושה/מתנה, דירות הכוללות חריגות בניה, הערות אזהרה או התניות. הסרת חסמי מכירה על ידי טיפול יעיל ומקצועי, עריכת חוזים וליווי המיוצגים במעמד החתימה, ווידוא יישום ומימוש העסקה באופן מוחלט ומיטבי.

רכישת דירה מקבלן

ליווי רוכשי דירות לצורך מגורים או לצרכי השקעה, רכישת דירה מקבלן על הנייר, רכישה מקבלן בשלבי בינוי מתקדמים. בחינת ערבויות בנקאיות, בחינה ועריכת חוזה, הטמעת סעיפים והגנות על הלקוח המיוצג, ליווי הליך סילוקין ותשלומים כנגד בטוחות, מיצוי זכויות, אחריות ובדק, מעקב אחר התקדמות ומימוש לוחות זמנים, יישום סנקציות ופיצוי בשל עיכובים, עד לקבלת מפתח ורישום הנכס בטאבו.

ליווי מלא בעסקאות התחדשות עירונית

ליווי, ייצוג וקידום עסקאות התחדשות עירונית: תמ”א 38/2, עסקאות פינוי בינוי. ייצוג משותף לדיירים ובעלי נכסים, ניהול משא ומתן אל מול יזמים ומיצוי תמורה מקסימלית עבור כל דייר ובעל נכס וכן הטמעת סעיפים וחבויות העוסקים בשטח המשותף לטובת כלל הדיירים. ייצוג, דרישה והטמעת סעיפים העוסקים בזכויות בעלי הנכסים בזמן הפרויקט והבניה: פינוי, מגורים חלופיים, מתן מענה לדיירים מבוגרים, הגנות ללקוח למקרה של עיכובים, קביעת אמצעי פיקוח להתקדמות ואיכות הבנייה, ייצוג מול רשויות וקידום הליכים. ייצוג וליווי יזמים וקבלנים.

תכנון מס - מיסוי מקרקעין

עסקאות נדל”ן בישראל כפופות לחבויות מס בניהן מס ערך מוסף (מע”מ ברכישת דירה מקבלן), מס רכישה החל על רוכשי דירות, ומס שבח המושת על מוכר הדירה כנגד נגזרת הרווח שנוצר בגינה. תקנות המס בישראל מחמירות ועשויות להשפיע על כדאיות העסקה, אולם כוללות גם מנגנון הקלות והטבות שחשוב להכיר בכדי למצות זכויות ולהביא להפחתת חבויות מס באופן ניכר, ולעתים עד לכדי פטור מוחלט ממס. עורך דין מקרקעין ידע לכוון ולהנחות את מיוצגיו, לתכנן את יישום העסקה בהתאם לחבויות המס ולאפשרויות מיצוי ההטבות בחוק, לרישום ודיווח לרשויות המס כנדרש, ולהגברת כדאיות העסקה.

 

עריכת כל סוגי החוזים, בחינה ועריכת חוזים קיימים

עריכת חוזה עסקאות נדל”ן מחייב עורך דין מקצועי, מיומן, אשר יודע לתת את הדעת ולעגן הסכמות קיימות, כמו גם סוגיות, עיכובים ונסיבות שעשויות להתקיים לאחר עריכת ההסכם והחתימה עליו- ומשמעותן. כתיבת החוזה על ידי עורך דין מטעמכם תבטיח ניסוח אחראי הנותן דגש לאינטרסים שלכם בעסקה. במקרים בהם הצד שמנגד מעמיד הסכם מכר שנכתב על ידי מייצג מטעמו, חשוב לקבל את המסמך בטרם מעמד החתימה, ולהסתייע בעורך דין נדל”ן מומחה לבחינה, ניתוח, תיקון ועריכת ההסכם על פי צורך.

הסכמי קומבינציה

עריכת הסכמי קומבינציה מורכבים העוסקים בסחר חליפין, בניגוד לעסקאות נדל”ן בהן התמורה היא ישירה. עסקאות קומבינציה הן עסקאות בהן מתקיימת העברת זכויות בקרקע מבעלי הקרקע ליזם, ובתמורה עתידית גבוהה יותר משווי הקרקע המוערך, ביחידות בינוי המתוכננות להיבנות על גבי הקרקע. מדובר בעסקאות בהן שני הצדדים חשופים לסיכונים ותלויים בגורמים נוספים (רשויות ומוסדות, היתרי בניה) לצורך מימוש העסקה במלואה. עריכת חוזים והסכמי קומבינציה מצריכה מיומנות, מקצועיות והטמעת סעיפים והגנות ייחודיים שאינם מאפיינים חוזי מכר נדל”ן אחרים.

בטרם תחתמו על עסקת נדל”ן בקריות זכרו שעסקאות נדל”ן מכל סוג הן עסקאות העוסקות בהעברת זכויות על קרקעות ויחידות בנויות, בתמורה לסכומי כסף משמעותיים. עסקאות אלו חשופות להונאה, או אף לטעויות המתרחשות בתום לב- אולם מחירן עשוי להיות גבוה ולהביא להפסד כספי משמעותי. קיימת חשיבות מכרעת בייעוץ וליווי מקצועי בכל עסקת נדל”ן, פשוטה ומורכבת כאחת, להגנה על זכויות המיוצגים ולקידום העסקה על הצד הטוב ביותר.

עורך דין איל פאר מביא ניסיון רב שנים בתחום הנדל”ן, מייצג נאמנה קבלנים וחברות בניה, חברות ועסקים, כמו גם לקוחות פרטיים, ומביא את מיטב ניסיונו וידיעותיו, לטובת כל לקוח, מקטן ועד גדול.

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

עו"ד אייל פאר
עו"ד אייל פאר

המידע נכתב על ידי עורך דין אייל פאר. בעל תואר ראשון במשפטים (מצטיין) ובמינהל עסקים התמחות במימון של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו הרבים מחלקה משפטית ייחודית בתחום המקרקעין והנדל”ן המעניקה מגוון שירותים מקצועיים, מלווה רוכשים ומוכרים של דירות ונכסים, תוך ליווי אישי וייצוג אל מול כל גורם, פרטי ומוסדי, כנדרש בתהליך, מתחילת הדרך ועד לסיומה.

Call Now Button דילוג לתוכן