גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

ייצוג עסקאות נדל"ן מורכבות

ענף הנדל”ן כולל בתוכו מגוון סוגי עסקאות, מעסקאות סטנדרטיות דוגמת השכרת דירת מגורים ועסקאות קניה או מכירה של נכס פרטי, לצד עסקאות מורכבות יותר הכוללות שלבים רבים, ודורשות ייצוג בעסקאות מכר מורכבות על ידי עורך דין נדל”ן מנוסה

מהן עסקאות נדל"ן מורכבות

עסקאות נדל”ן מורכבות הן עסקאות שאינן מסתכמות בעריכת חוזה המפרט את פרטי העסקה וההסכמות אליהן הגיעו הצדדים בעסקה, ובהעברת הזכויות בנכס בין הצדדים, וכוללות טיפול מקדים או משולב במגוון נושאים, לצורך קידום ויישום העסקה.

המורכבות בעסקה עשויה לנבוע ממאפייני הרישום והזכויות הקיימות על הנכס, מכמות בעלי הזכויות הקיימים או המיועדים, ממעמד הקרקע ומנסיבות נוספות.

תוכן עניינים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם או צרו קשר בטלפון 072-3975310

ייצוג בעסקאות מכר מורכבות עם עורך דין נדלן אייל פאר

בין התרחישים המחייבים ייצוג בעסקאות מכר מורכבות על ידי עורך דין מתמחה בתחום:

ריבוי קונים ו/או מוכרים– מספר יורשים של דירה המעוניינים במכירתה והזכויות בנכס נחלקות בניהן, רכישת דירה על שם מספר ילדים, נדל”ן עסקי הנרשם על שם/מועבר על ידי מספר שותפים, עסקאות בקרקע משותפת שדורשות הסדרה וחלוקה באמצעות פרפלציה.

התחדשנות עירונית – עסקאות נדל”ן המתבצעות במסגרת התחדשנות עירונית דוגמת: תמ”א 38/2 או פינוי בינוי, כוללות בתוכן מעורבות של גורמים רבים, משמעויות הנוגעות לתנאים ולזכויות של הדיירים לאורך התהליך שעשוי להימשך שנים ארוכות, סיכונים ייחודיים וצורך בביטחונות, התנהלות חוזית המעניקה זכויות בקרקע למשקיעים וליזמים בתמורה ליישום הפרויקט ולשדרוג והשבחת ערך הנכס הקיים, אי הסכמות בין דיירים המהוות גורם מעכב לפרויקט ובירוקרטיה מסועפת.

רכישה/מכירת קרקעות– רכישה או מכירה של קרקע עשויה להתבצע לצרכי בינוי או לצרכי השקעה, כאשר עסקאות רבות בענף עוסקות ברכישה של קרקעות חקלאיות שאינן מאושרות לבנייה מידית, מה שמביא למחירי קרקעות אטרקטיביים. רכישת קרקעות חקלאיות מתבצעת כהשקעה ומתוך ציפייה להפשרת הקרקעות בעתיד- שינוי הייעוד שלהן מקרקע חקלאית לקרקע למגורים. עסקאות אלו עשויות להיות השקעה משתלמת אולם גם עשויות להביא לירידת ההשקעה לטמיון, ללא ביצוע מגוון בדיקות מקדימות, הערכת סיכויי הפשרה וצפי, בחינת מעמד הקרקע ברשות המקומית ואפשרויות הבנייה העתידיות במידה ותופשר, זכויות קיימות על הקרקע ובעלות פרטית אל מול קרקעות בבעלות מנהל.

עסקאות נדל”ן בינלאומיות– ענף הנדל”ן, בדגש על ההשקעות בנדל”ן, אינו מוגבל לגבולות גאוגרפיים, כאשר יותר ויותר ישראלים בוחנים את אפשרויות ההשקעה בנדל”ן בחו”ל. רכישת נכס בחו”ל בין אם לצרכי השקעה ובין אם במטרה לממשו בפועל, כמו גם נכסים עסקיים המאפיינים את העולם הגלובלי, דורשים הבנה מעמיקה בחוקי הנדל”ן, החבויות והאפשרויות הקיימות במדינה האמורה, בחינת כדאיות, משמעותיות, סיכונים והשלכות, כמו גם תכנון מס בהתאם לקיומה של אמנת מס בינלאומית בין המדינות האמורות להיעדרה.

מיסוי מורכב של עסקאות נדל”ן- עסקאות נדל”ן מחייבות במיסוי, כאשר מיסוי נדל”ן בישראל מוטל על הרוכש ועל המוכר, וכולל את מס הרכישה, מס שבח, ובמקרה של רכישת נכס חדש מקבלן: מע”מ. עסקאות מסוימות עשויות להיות מורכבות יותר מאחרות בהקשר זה, בשל מאפיינים אישיים של מי מהמעורבים בעסקה (זכות להטבות/הקלות/פטור ממס), בין אם בשל מאפייני הנכס (נכס עסקי מסחרי בבעלות חברה, שותפות בה חבות המס אינה אחידה לכלל הצדדים, עסקאות נדל”ן שהתקבל בירושה), ומצריכות בחינה מעמיקה ותכנון מס מותאם, למיצוי אפשרויות להפחתת המס ולהתנהלות עלפי חוק.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין בעסקאות נדל"ן מורכבות?

ייצוג בעסקאות מכר מורכבות חשוב במיוחד, ודורש ידע נרחב והיכרות עם עסקאות מן הסוג האמור, ניסיון, היכרות עם הרשויות הרלוונטיות ודרישות בירוקרטיות, והליכי עבודה נדרשים לקידום העסקה ולהגנה על הלקוח המיוצג מפני סיכונים הטמונים בה.

עסקאות מורכבות אלו הן בבחינת עסקאות בסיכון גבוה, הדורשות מיומנות מקצועית של עורך דין נדל”ן מקצועי בכל שלבי העסקה, החל מבדיקת ההיתכנות, הבנת הסיכונים והערכת כדאיות וחלופות, ייצוג וניהול משא ומתן, עריכת חוזה מכר המתייחס לכלל הסיכונים ומבטיח את האינטרסים של המיוצגים בעסקה, התנהלות מול רשויות: עיריות, וועדות תכנון ובנייה, משרדים ממשלתיים, רשויות המס, ובמקרה הצורך אף ייצוג אל מול רשויות החוק ובתי המשפט.

ליווי מקצועי של עורך דין וייצוג בעסקאות הללו מתחילת הדרך, הכרחי ונדרש, לעתים כחלק מדרישות החוק (דוגמת עסקאות התחדשות עירונית) אולם חשוב מכך, לטובת ההגנה על המיוצג מכלל הסיכונים הכלכליים והאחרים הטמונים בעסקאות נדל”ן מורכבות.

לא בטוחים האם העסקה המתוכננת מורכבת או פשוטה ליישום? לא בטוחים מה צריך לבדוק ואיך מתקדמים?

עורך דין פאר מספק מענה וייעוץ ראשוני לכלל הפונים, לבחינת מאפייני העסקה, המורכבויות והסיכונים במידה וקיימים בה, וליווי מלא מתחילת הדרך ועל לסיומה, באופן חלק, ביעילות, ותוך הענקת יחס אישי, שקיפות מלאה והוגנות, וראיית צרכי המיוצגים בראש ובראשונה.

עורך דין אייל פאר, עורך דין מוביל בחיפה ובצפון בתחום הנדל”ן, מלווה עסקאות התחדשות עירונית ובעל ניסיון מוכח בקידום יעיל ואופטימלי של הליכי פינוי בינוי ופרויקטים מסוג תמ”א 38/2, מספק שירות לחברות ולארגונים בייצוג בעסקאות נדל”ן מסחרי, מסייע ללקוחות פרטיים במימוש דירה שהתקבלה בירושה, חלוקת זכויות בין יורשים ומכירת דירות שהתקבלו בירושה, לצד מגוון עסקאות נדל”ן מורכבות נוספות שליווה וניהל בהצלחה, לטובת מיוצגיו ולשביעות רצונם.

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

עו"ד אייל פאר
עו"ד אייל פאר

המידע נכתב על ידי עורך דין אייל פאר. בעל תואר ראשון במשפטים (מצטיין) ובמינהל עסקים התמחות במימון של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו הרבים מחלקה משפטית ייחודית בתחום המקרקעין והנדל”ן המעניקה מגוון שירותים מקצועיים, מלווה רוכשים ומוכרים של דירות ונכסים, תוך ליווי אישי וייצוג אל מול כל גורם, פרטי ומוסדי, כנדרש בתהליך, מתחילת הדרך ועד לסיומה.

מידע נוסף

אזורי שירות (עיקר הפעילות שלנו היא בצפון, אולם במקרים מסויים תוכלו לקבל ליווי וייעוץ משפטי במקומות נוספים בארץ. בדקו איתנו)

Call Now Button דילוג לתוכן