גפני אבוקרט פאר איימצ'ט משרד עורכי דין ונוטריון לעייני חוזים, אזרחי, מסחרי ונדל"ן

עורך דין מיסוי מקרקעין

מיסי מקרקעין בישראל עשויים לשנות לחלוטין את מאזן העסקה הכוללת, ללא תכנון מוקפד וליווי מקצועי. בישראל קיימת חבות מס מקרקעין הן על המוכר והן על הקונה, באמצעות: מס רכישה ומס שבח, ובעסקאות מסוימות ייתכן גם מע”מ, מס הכנסה בגין הכנסה משכירות. חשוב להיעזר בשירותי עורך דין מיסוי מקרקעין כבר בשלב תכנון העסקה ועד להשלמתה, לבחינת חבויות המס, תכנון נכון וניצול הטבות והקלות מס הניתנות כחוק בהתאם לתבחינים ופרמטרים שמצריכים היכרות מעמיקה ובקיאות

משרד עורכי דין ונוטיריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו מחלקה ייחודית ומקצועית, המאגדת את טובי המומחים בענפי מיסוי הנדל”ן והחוק גם יחד, ומעניקה מעטפת שירותים מלאה:

ליווי בעסקאות נדל”ן ומקרקעין לצורך בחינת חבויות המס ותכנון המיסוי, בחינה וניתוח של חבות מס רכישה, מס שבח, מס הכנסה וחבויות מס נוספות, למיצוי זכאויות והטבות מס במלואן וליצירת חיסכון משמעותי לטובת לקוחות המשרד. מומחי המשרד מלווים ומייצגים לקוחות בעסקאות מכר ורכישה בשוק הפרטי, העסקי והמסחרי, משקיעים ותאגידים. המשרד מלווה עסקאות מורכבות הדורשות היכרות מעמיקה עם נבכי החוק והבירוקרטיה, בניהן עסקאות קומבינציה, שינויי מבנה ופירוק תאגידים, מיזוגים, מיסוי השקעות בקרנות נדל”ן, הגשת בקשות והשגות בנוגע לחבות המס ותחשיב המס, הגשת ערעורים וייצוג משפטי בתיקי מיסוי מקרקעין.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם או צרו קשר בטלפון 072-3975310

תוכן עניינים
עורך דין מיסוי מקרקעין אייל פאר

תפקידו של עורך דין מיסוי מקרקעין

תפקידו של עורך דין מיסוי מקרקעין הוא ליווי עסקאות נדל”ן מתחילתן ועד סופן, ביצוע בדיקת בעלות ורישום הנכס, תקופת האחזקה בו, רישום נכסי נדל”ן נוספים על שם לקוחותיו בעבר ובהווה, ביצוע תחשיבי מס על פי סוג ונתוני העסקה כבר בשלב בדיקת ההיתכנות והכדאיות, ושיקוף הנתונים ללקוח. עורך הדין יבצע ניתוח של חבויות המס העשויות לחול על הלקוח, אל מול כלל הפרמטרים המקלים הקיימים בחוק, וניהול העסקה בהתאמה לתבחינים המזכים, במטרה למצות כל אפשרות חוקית להקלה במס ועד לפטור מלא במידת הניתן. עורך הדין ילווה את הליך התכנון, עריכת החוזה והוצאת העסקה אל הפועל, ויסייע ללקוחותיו בהעברת חבויות מס מקרקעין מופחת ככל הניתן, במועד וכחוק, להימנעות מקנסות, תביעות וחבויות נוספות.

תהליך העבודה של עו"ד מיסוי מקרקעין

פניה לעורך דין מיסוי נדל”ן תתבצע כבר בשלב בו מתקבלת ההחלטה על רכישה או מכירה של נכס, קבלת נכס נדל”ן במתנה או בירושה, או לחילופין במקרה של נכס בבעלות עסקית עם ההחלטה על פירוק, מיזוג, התאגדות, מכירה או כל שינוי העשוי להשפיע על רישום בעלות בנכסי הנדל”ן של החברה. עורך דין מקצועי יבצע מיפוי נתונים ראשונים ויספק הערכת חבויות, המלצה על כדאיות או אי כדאיות העסקה בהתאם להשפעת חבויות המס על סכום המכירה/הקניה הסופי, ואפשרויות להפחתת המיסוי כחוק.

עורך הדין יביא את המלצותיו לניהול העסקה תוך חשיבה על כלל סעיפי החוק וחבות המס, ותוך בחינת הנתונים עם גורמי מקצוע מובילים נוספים בניהם רואה חשבון/יועץ מס. עם החתימה על החוזה, ידווח עורך הדין לרשויות אודות ביצוע העסקה, בצירוף בקשות, השגות ואסמכתאות הפועלות להפחתת המס על פי תבחיני החוק, יתנהל אל מול רשויות המס וייצג את האינטרסים של לקוחותיו במלואם.

במקרה הצורך ההליך יכלול הגשת ערר, פניה לגורמי סמכות נוספים, הסתייעות בחוק, בפסיקה ובתחשיבי מס שבוצעו בעסקאות דומות שיעידו על מדיניות מקלה/מפלה, תוך חתירה למיצוי מקסימלי של הקלות והטבות מס המצויות בחוק. עם ההסכמה על תחשיב המס המופחת יעביר עורך הדין ללקוחו את כלל המסמכים הנדרשים, וידריך אותו לביצוע התשלום כחוק ובמועד, ויוודא כי תיק זה נסגר ואינו בעל חבות ברישומי רשויות המס.

בין סוגי מיסי מקרקעין המטופלים במשרד עורכי דין ונוטריון - גפני, אבוקרט, פאר & איימצ'ט

  • מס שבח– מס החל על מוכר הנכס, בגין ההפרש בין מחיר רכישת הנכס למחיר המכירה שלו ומהווה את הרווח הנוצר בשל השבחת הנכס.
  • מס רכישה– מס החל על הרוכש, בגין נכס להשקעה או נכס למגורים בהתאם לדרגות המס הקבועות בחוק.
  • מע”מ– מס ערך מוסף החל על עסקאות רכישה מקבלן/מחברת בניה, וכן על רכישת נכסים עסקיים ומסחריים.
  • מס עזבון וירושה– מיסוי החל על הכנסות מירושה, מעיזבונות וממתנות, וכן על שווי נדל”ן המועבר בנסיבות אלו.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין מיסוי מקרקעין?

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי להיעזר בעורך דין מיסוי מקרקעין, הן עבור רוכשים והן עבור מוכרים של נכסים. להלן כמה מהסיבות העיקריות:

  1. ידע מקצועי: תחום מיסוי המקרקעין מורכב ומסובך, ומתעדכן תדיר בחקיקה חדשה ופסיקה. עורך דין מיסוי מקרקעין בעל ניסיון יהיה מעודכן בכל השינויים הללו וידע כיצד להחיל אותם על המקרה הספציפי שלכם.
  2. חיסכון כסף: עורך דין מיסוי מקרקעין יוכל לעזור לכם לתכנן את עסקת המקרקעין שלכם בצורה שתביא לחיסכון משמעותי בתשלום המיסים. זאת יעשה על ידי איתור פטורים והטבות מס שעשויים לחול עליכם, וכן על ידי בחירת המבנה המשפטי הנכון עבור העסקה.
  3. הגנה על זכויותיכם: עורך דין מיסוי מקרקעין יוכל להגן על זכויותיכם לאורך כל תהליך ביצוע עסקת המקרקעין. הוא יבטיח שהחוזה יהיה הוגן ותואם את האינטרסים שלכם, ויסייע לכם בפתרון כל מחלוקת שעלולה להתעורר.
  4. ייעוץ מקיף: עורך דין מיסוי מקרקעין יוכל לספק לכם ייעוץ מקיף בכל ההיבטים המשפטיים והמיסויים של עסקת המקרקעין. הוא יענה על כל השאלות שלכם ויספק לכם את כל המידע הדרוש לכם כדי לקבל החלטות מושכלות.
  5. שקט נפשי: ידיעה שעורך דין מיסוי מקרקעין מנוסה מלווה אתכם לאורך כל התהליך תאפשר לכם ליהנות משקט נפשי ולדעת שהעסקה שלכם מתנהלת בצורה תקינה וחוקית.

 

מתי כדאי להיעזר בעורך דין מיסוי מקרקעין?

מומלץ להיעזר בעורך דין מיסוי מקרקעין בכל מקרה שבו אתם מעורבים בעסקת מקרקעין, בין אם אתם רוכשים נכס, מוכרים נכס, יורשים נכס או מקבלים נכס במתנה.

היעזרות בעורך דין מיסוי מקרקעין היא צעד חכם וחשוב שיעזור לכם לחסוך כסף, להגן על זכויותיכם וליהנות משקט נפשי לאורך כל תהליך ביצוע עסקת המקרקעין.

מחלקת מיסי נדל”ן ומקרקעין במשרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט מספקת מעטפת שירותים מלאה, לכל צורך ובעבור מגוון רחב של לקוחות, במקצועיות שאין שניה לה, ניסיון רב שנים ושירות זמין ונגיש.

למידע נוסף ויצירת קשר השאירו פרטים

עו"ד אייל פאר
עו"ד אייל פאר

המידע נכתב על ידי עורך דין אייל פאר. בעל תואר ראשון במשפטים (מצטיין) ובמינהל עסקים התמחות במימון של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000.

משרד עורכי דין ונוטריון – גפני, אבוקרט, פאר & איימצ’ט, מעמיד לרשות לקוחותיו הרבים מחלקה משפטית ייחודית בתחום המקרקעין והנדל”ן המעניקה מגוון שירותים מקצועיים, מלווה רוכשים ומוכרים של דירות ונכסים, תוך ליווי אישי וייצוג אל מול כל גורם, פרטי ומוסדי, כנדרש בתהליך, מתחילת הדרך ועד לסיומה.

Call Now Button דילוג לתוכן